Przydała by się więc informacja o zależnościach na stronie pobierania paczki.
Jest takie coś na angielskiej stronie
tutaj
Nie ma przeszkód żeby ktoś napisał na Polskiej stronie.
Kiedy już skompilowałem brakujące wxPython i uruchomiłem POL spróbowałem zainstalować Age of Empires II. Niestety szybko dostałem pierwszy błąd: brak wine 1.0.1. Nie wiem dla czego nie zostało zainstalowane automatycznie.
poprawione, dzięki
Uruchomiłem więc opcje zarządzania wersjami wine z menu narzędzi i zainstalowałem wymaganą wersję ręcznie. Spróbowałem zainstalować grę jeszcze raz, jednak po wskazaniu miejsca montowania płyty kreator zakończył pracę nie instalując gry. Nie wiem w czym problem, zła wersja?
Jeżeli już raz miałeś zainstalowane to dlaczego instalowałeś drugi raz? Wystarczyło zmienić wersję Wine.
Trudno, spróbowałem co innego, System Shock 2. Tu instalator gry uruchomił się, gdy jednak dotarłem do końca i zostałem zapytany o instalacje kodeków
Jesteś pewien że instalowałeś SS2 bo ja w tym skrypcie nie widzę żadnej linijki która instalowałaby jakiekolwiek kodeki. Zresztą
sam zobacz
Cholera wie, jaka wersja cracka, skąd pobrać, ani nawet gdzie odnaleźć pliki gry.
Crack to coś nielegalnego, a PlayOnLinux nie jest nielegalnym oprogramowaniem ani nie informuje o nielegalnych rzeczach. Nie będzie pomagał w łamaniu prawa.
Udało mi się uruchomić aplikację, jednak chodziła tragicznie wolno,
Nikt nie gwarantował że będzie chodziła pioruńsko szybko albo chociaż tak jak na Windowsie
Na innym komputerze, z dystrybucją Ubuntu 9.04 próbowałem zainstalować pod POL Fallouta 3. Problemów było kilka, po pierwsze na partycji home nie było wystarczająco miejsca, a gdy próbowałem wybrać jako miejsce instalacji punkt montowania innego dysku nadal wywalał błąd o nie wystarczającej ilości miejsca, prawdopodobnie myśląc że mam na myśli partycję root na której znajdował się punkt montowania. Musiałem więc ręcznie, po utworzeniu przez POL środowiska, stworzenie linku w katalogu dosdevices, wskazującego punkt montowania. Po instalacji jednak POL szukał gry na wirtualnym dysku c:. Utworzyłem więc kolejne dowiązania symboliczne, aż udało mi się uruchomić grę.
Ideą POL jest instalowanie wszystkiego w domyślnych folderach. Nie jest przewidziany wybór folderu instalacji. Jeżeli uważasz inaczej możesz porozmawiać o tym z
Tinou
Jednakże Istnieje proste rozwiązanie problemu. Wystarczy zainstalować nieoficjalną wtyczkę POL Helper i dzięki temu programowi można tworzyć prefixy poza folderem home na innych pod montowanych partycjach.
Mimo wszystko Fallout i tak nie ruszył wywalając błąd o braku obługi pixel shadera przez moją kartę. Co ciekawe karta w komputerze to Radeon 9200 Pro (gdzieś na innym forum wyczytałem że gra pod nią chodzi), a wykrywaną przez Fallouta był jakiś model GeForca.
9200Pro !!! Chyba niedługo używasz Linuxa.
1) ATI to złe karty i POL nic na to nie poradzi
2) karty niższe od Radeon HD 2xxx są jeszcze gorszymi kartami na Ubuntu 9.04 i nowszym
3) minimalne wymagania na Windowsie nie są minimalnymi wymaganiami na Linuxie
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie: po co POL wymaga już zainstalowaną wersję wine, skoro sam pobiera i instaluje już binarne paczki działające pod prawdopodobnie każdą dystrybucją? Mogło by mi to oszczędzić sporo kompilacji
Też się nad tym zastanawiam. Mam swoje teorie ale kto wie.
Edité par NSLW